Konu fikirler değil, onları hayata geçirmek.

Yaşam alanlarınızı bir sanata dönüştürün.

Ev/ Villa Tasarım ve Dekorasyon

"Evim güzel evim" bu cümle hepimizin yorucu bir gün sonunda ya da bir tatil dönüşü sıklıkla kullandığımız bir cümle. Buradaki güzel kavramı her ne kadar manevi olsada artık yaşam alanlarınızın göze hitap eden huzur ve keyif verici bir atmosferi de olması gerektiği gerçeğini değiştirmez. İşte bu noktada ister bir apartman dairesi isterse villa tarzı olsun, yaşam alanımızın mimari ve dekorasyonun bizim karakterimizi ve kalitemizi ortaya koyacağını unutmamalıyız.

Mağaza / Showroom Tasarım Uygulama

Mağaza ve showroom dekorasyonu sadece estetik ihtiyaçları gidermek değil aynı zamanda müşterilerin ve çalışanlar için işlevsel de olmak zorundadır. Özgün tasarımlı bir mağaza ya da showroom her zaman daha çok ilgi uyandıracak, tasarımıyla fark yaratacaktır. Mağaza ve showroom dekorasyonunda nelere dikkat edilir, mağaza aydınlatması nasıl yapılır, ürünler showroomda nasıl sergilenir gibi sorularınız artık cevap sız kalmayacak.

Mutfak Tasarım ve Uygulama

Mutfak, evde en keyifli zamanların geçirildiği alanlardan biridir. Bu nedenle de mutfak hem keyifli zaman geçirilebilecek hem işlevsel hem de tasarımıyla estetik duyguları canlandıran bir görünümde olmalıdır. Retro Mimari & Dekorasyon tarafından tamamlanan mutfak projeleri ile nasıl bir mutfak istediğinize karar verebilir, mutfak dekorasyon fikirleri ile hayalinizdeki mutfağı oluşturabilirsiniz.

Banyo Tasarım ve Uygulama

Banyonuz evdeki en küçük alanlardan biri olmasına rağmen, en dinlendirici alan olma konusunda iddialıdır. Evinize yapacağınız en büyük yatırım olan banyolar, hem şık hem de işlevsel olabilir. Yüksek kaliteli bir banyoya sahip olmak ayrıcalık olduğu kadar gerekliliktir de. Malzemelerin yaratıcı bir şekilde kullanılmasıyla banyolar keyifli zaman geçirmenize katkı sağlar. İçinde duşu, hamamı ve saunası olan, tüm havlularınızı, bornozlarınızı içinde bulundurabildiğiniz; bakım ürünlerinizi dilediğiniz gibi yerleştirebileceğiniz işlevsel banyo tasarımlarını seçmeye özen göstermelisiniz. Çocuklarınızın banyoda rahat olması için onlara özel klozetler ve lavabolar seçmeniz ise temizliği eğlenceli hale getirmelerini sağlayacaktır. Banyomu nasıl tasarlamalıyım, banyomun tasarımında nelere dikkat etmeliyim gibi pek çok soruyla herkes mükemmel banyoya ulaşmak ister. Mükemmel banyo artık hayal değil. Basit dekoratif ipuçları, küçük çözümler ile banyolarınızı işlevsel ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Cafe & Restaurant

Dışarıda yemek yemeyi, iş çıkışlarında arkadaşlarla keyifli sohbetler etmeyi sevenler için cafe, bar ve restaurantlar en uygun mekanlardır. Özellikle de büyük şehirlerde sakin ve iyi vakit geçirmek için en ideal çözümdür. Güler yüzlü çalışanlar, ilgi çekici bir menü, hoş bir müzik ve leziz sunumların yanı sıra mekân dekorasyonu da hayli önemlidir. Cafe, bar ve restoranların iç mekân tasarımlarında konseptle hedef kitle arasında güçlü bir bağlantı vardır. Hedef kitlenizi mutlu edecek dekorasyon fikirlerini uygulayarak müşterilerinizi mekanınızda rahat ettirebilir, mekanınızı daha çok tercih edilir kılabilirsiniz. Her gün yeni bir cafe açılırken sektördeki rekabetin arttığı da kesin. Farkınızı menünüzle gösterebilirsiniz ama menünüzle ilgili ipuçları verecek bir görünüme sahip olmanız da gerekir. Restoran iç mekân tasarımlarında da bar dekorasyonlarında da aynı nedenlerle uzmanlara danışarak yapılacak dekorasyonun gerekliliği bulunmaktadır.